VANNER

Vanner jest najmniej powszechnym spośród typów koni rasy tinker. Konie tego typu są najpotężniejszymi w swojej rasie, ciężkiej budowy, emanujące spokojem i pewnością siebie.

WYSOKOŚĆ
Od około 156 cm do 170 cm. Zdażają się również wyższe osobniki.

MAŚĆ
Często srokaty (tobiano), ale mogą wystąpić także inne maści.

GŁOWA
Prosta z szerokim czołem, często wydłużona, ale niezbyt duża. Jest zwykle proporcjonalna w stosunku do reszty ciała. Profil garbonosy jest dozwolony w typie.

OCZY
Odważne i inteligentne. Niebieskie i w połowie niebieskie są dozwolone w typie.

USZY
Dobrze usytuowane, proste, zlokalizowane niezbyt blisko siebie. Powinny być skierowane do przodu i osiągać małe do standardowych rozmiarów.

ŻUCHWA I GARDŁO
Żuchwa proporcjonalna, pozostająca w równowadze z resztą głowy. Gardło nie jest zbyt szerokie.

SZYJA
Nie aż tak pionowa jak w pozostałych typach, raczej tęgiej budowy, krótka lub normalnej długości. Nie może być zbyt słabo umięśniona, powinna być osadzona wystarczająco wysoko. Nadmierne umięśnienie w dolnych partiach szyi nie jest pożądane. Grzbiet szyi u ogierów powinien być obfitszy.

KŁĄB
Umiarkowany do znacznego, łagodnie schodzący na grzbiet. W typie vanner występują również płaskie kłęby.

ŁOPATKA
Zwykle stroma i znacznej długości.

KOŃCZYNY PRZEDNIE
Powinny być mocne, dobrze rozwinięte, ciężkie, nie za długie, a zatem odpowiednie dla danego typu. Przednie kończyny są dobrze rozstawione, patrząc od przodu, pomiędzy kopytami powinien istnieć pewien odstęp. Nadgarstki ustawione pod kątem 45 stopni, wystarczająco długie i sprężyste. Stawy dobrze rozwinięte.

GRZBIET I LĘDŹWIA
Grzbiet proporcjonalnej długości, odpowiedni dla danego typu budowy ciała, silny. W typie dozwolony jest też nieco krótszy grzbiet.

KLATKA PIERSIOWA
Szeroka i dobrze umięśniona.

ŻEBRA
Znacznie zaokrąglone. Kręgosłup nie powinien być widoczny.

ZAD
Masywnie umięśniony, lekko opadający i odpowiedniej długości.

KOŃCZYNY TYLNE
Powinny być dobrze rozwinięte i prawidłowo ustawione. Nogi są ciężkie i proporcjonalne dla danego typu budowy ciała. Patrząc z tyłu, proste, ze strony bocznej – solidnie zbudowane i mocne. Podudzie powinien być wystarczająco długie i dobrze umięśnione. Stawy dobrze rozwinięte. Stawy skokowe obszerne i płaskie, ustawione pod kątem około 150 stopni. Stawy pęcinowe powinny mieć kąt około 55 stopni.

KOPYTA
Powinny być jednakowego kształtu, obszerne i twarde.

SZCZOTKI
Obfite, zaczynające się od stawu skokowego i nadgarstkowego. Kopyta powinny być równomiernie pokryte włosiem.

GRZYWA I OGON
Normalne lub obfite włosie.

RUCH
Mocny i funkcjonalny ruch, w którym każdy staw jest wystarczająco dobrze wykorzystywany, w pełnym zakresie ruchu. Występują ruchy pchające.